""

Az Atlanta Falcons (12-2) némi meglepetésre lenullázta a New York Giantset (8-6), ezzel hatalmas lépést tett a főcsoportelsőség felé. A georgiai alakulat már az első negyed után 14-0-ra vezetett. A második játékrészben a Falcons Matt Bryant 38 yardos field goal-jával tovább növelte az előnyét. A harmadik 15 percben 10 egységet szerzett a hazai együttes. Érdekesség, hogy Julio Jones-nak volt egy 40 yardos touchdown elkapása a felvonásban. A 34-0-s (!) végeredményt a negyedik negyedben Jones állította be. A Giants utoljára 1996. december 1-jén nem tudott egy mérkőzésen pontot szerezni, akkor a Philadelphia Eagles 24-0-ra győzte le Dan Reeves játékosait. A Falcons győzelme történelmi volt, ugyanis a Super Bowl címvédőjét már többször is lenullázták, de sosem verték meg ekkora különbséggel. A korábbi rekordot 1981-ben állította fel a Kansas City Chiefs, amely 27-0-ra verte meg az Oakland Raiderst.

NFL
15.  játékhét

"" Atlanta Falcons – New York Giants ""

34-0 (14-0, 3-0, 10-0, 7-0)
Matt Ryan 28/23, 270 passzolt yard, 3 Touchdown átadás Eli Manning 25/13, 161 passzolt yard, 2 Interception
Michael Turner 52 futott yard, 1 Touchdown David Wilson 55 futott yard
Julio Jones 74 elkapott yard, 2 Touchdown Domenik Hixon 80 elkapott yard
Sean Weatherspoon 9 szerelés Chris Canty 5 szerelés, 1 sack

Az NFC Északi csoportjának a rangadóján a Green Bay Packers (10-4) a Chicago Bears (8-6) otthonába látogatott el. Az első játékrészben nem született pont, majd a második felvonás 7. percében Brandon Marshall touchdown-jával megszerezte a vezetést a Chicago. A hazaiak pontjai után a Packers-ből James Jones-nak két TD elkapása volt. A harmadik 15 percben a ”Sajtfejűek” 4 egységgel tovább növelték az előnyüket. Az utolsó negyedben a Bears Olindo Mare 34 yardos mezőnygóljával közelebb férkőzött a vendégekhez, de a Green Bay 21-13-ra megnyerte a találkozót, így egymás után másodszor nyerte meg az NFC Északi csoportját. Érdekesség, hogy rengeteg büntetés (Bears 10/91 yard, Packers 8/104 yard) volt a mérkőzésen.

NFL

"" Chicago Bears – Green Bay Packers ""

13-21 (0-0, 7-14, 3-7, 3-0)
Jay Cutler 21/12, 135 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 1 Interception Aaron Rodgers 36/23, 291 passzolt yard, 3 Touchdown átadás
Matt Forte 69 futott yard Alex Green 35 futott yard
Brandon Marshall 56 elkapott yard Randall Cobb 115 elkapott yard
Julius Peppers és Corey Wootton 5-5 szerelés, 1.5-1.5 sack Clay Matthews 6 szerelés, 2 sack

A Washington Redskins (8-6) számára jól alakulat a New York Giants mérkőzése, így a Cleveland Browns (5-9) legyőzésével a fővárosi alakulat beérte a címvédőt az NFC Keleti csoportjában. Fontos megemlíteni, hogy Robert Griffin III térdsérülés miatt nem játszhatott a Redskins-ben. Nos, a Washington számára nem kezdődött túl jól a találkozó, ugyanis az első félidőben 4 pontos hátrányba került. A Clevelandben Trent Richardsonnak két futott touchdown-ja (6 yard, 1 yard) volt. A harmadik negyedben a Washingtonból Alfred Morris és Leonard Hankerson is touchdown-t ért el, így átvette a vezetést (24-14). Az utolsó 15 percben a Redskins-nek két, míg a Browns-nak egy TD-je volt, így a vendégek 38-21-re nyerték meg az összecsapást. Érdekesség, hogy a Cleveland hatpontosa egy 69 yardos Travis Benjamin-féle elkapás után született meg. A Redskins egymás után az ötödik mérkőzését nyerte meg, amely a 2007-es szezon óta a leghosszabb győzelmi sorozata.

NFL

"" Cleveland Browns – Washington Redskins ""

21-38 (7-7, 7-3, 0-14, 7-14)
Brandon Weeden 35/21, 244 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception Kirk Cousins 37/26, 329 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
Trent Richardson 28 futott yard, 2 Touchdown Alfred Morris 87 futott yard, 2 Touchdown
Travis Benjamin 69 elkapott yard, 1 Touchdown Leonard Hankerson 56 elkapott yard, 2 Touchdown
Jabaal Sheard 3 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Rob Jackson 6 szerelés, 1 sack, 1 Interception, 1 forced fumble

""

A Chicago Bears számára rossz hír, hogy a Minnesota Vikings (8-6) könnyedén nyert a St. Louis Rams (6-7-1) otthonában, így a ”Vikingek” megelőzték az illinoisi alakulatot az NFC Északi csoportjában. A mérkőzést remekül kezdte a Minnesota, ugyanis az első negyedet 7 ponttal nyerte meg, majd a második felvonásban 16 ponttal növelni tudta az előnyét. A harmadik játékrészben a Vikings Blair Walsh 53 yardos mezőnygóljával már 33-7-re vezetett. Az utolsó negyedet 15-3-ra nyerte meg a Rams, ennek ellenére a Vikings 36-22-re győzedelmeskedett az Edward Jones Domeban. A mérkőzés legjobbja természetesen Adrian Peterson (212 futott yard, 1 touchdown) volt. A súlyos térdsérülésből visszatérő Peterson pályafutása negyedik 200+ yardos mérkőzését jegyezte. A futót egyedül O.J. Simpson (6) és Tiki Barber (5) előzi meg.

NFL

"" St. Louis Rams – Minnesota Vikings ""

22-36 (0-7, 7-23, 0-3, 15-3)
Sam Bradford 55/35, 377 passzolt yard, 3 Touchdown átadás, 1 Interception Christian Ponder 24/17, 131 passzolt yard
Steven Jackson 73 futott yard Adrian Peterson 212, futott yard, 1 Touchdow
Brandon Gibson 76 elkapott yard Jerome Simpson 27 elkapott yard
Quintin Mikell 4 szerelés, 1 sack, 1 forced fumble Chad Greenway 14 szerelés, 1 sack

A Jacksonville Jaguars (2-12) minden bizonnyal feladta a szezont és az 1/1-es választási jogért szállt harcba, ugyanis a Miami Dolphins (6-8) is tönkreverte a csapatot. Az első játékrész után még 3-3-at mutatott az eredményjelző, majd a második 15 percben a Dolphins Jorvorskie Lane elkapott touchdown-jával megszerezte a vezetést, amelyet nem engedett ki a kezéből. A harmadik felvonásban a Dolphins Dan Carpenter mezőnygóljaival (30 yard, 31 yard) tovább növelte az előnyét. A negyedik negyed végén Ryan Tannehill adott egy 2 yardos TD passzt Anthony Fasanónak. Pár pillanattal később a páros a két pontos extrát is megcsinálta, így a Miami 24-3-ra nyerte meg a találkozót. Egy apró érdekesség. A Jaguars-ban az a Chad Henne irányított, akit 2008-ban a Dolphins draftolt.

NFL

"" Miami Dolphins – Jacksonville Jaguars ""

24-3 (3-3, 7-0, 6-0, 8-0)
Ryan Tannehill 28/22, 220 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Chad Henne 34/18, 221 passzolt yard
Reggie Bush 104 futott yard Montell Owens 47 futott yard
Brian Hartline 77 elkapott yard Cecil Shorts 101 elkapott yard
Kevin Burnett 8 szerelés, 1 sack Paul Posluszny 10 szerelés

A New Orleans Saints (6-8) három vesztes mérkőzés után újra nyerni tudott. A ”Szentek” hazai pályán verték meg a Tampa Bay Buccaneers-t. Az első felvonás után 7-0-ra vezetett a Saints. A második játékrészben Drew Brees két touchdown passzt adott, ezen felül Garrett Hartley-nak volt egy sikeres mezőnygól kísérlete is, így a hazaiak már 24-0-ra vezettek. A harmadik 15 percben a New Orleans Joseph Morgan 34 yardos TD elkapásával tovább növelte az előnyét. A Saints a negyedik negyedben 10 pontot vert a Bucs-ra, így 41-0-ra nyerte meg a találkozót. A csapat utoljára 1995. december 24-én tudta nulla ponton tartani az ellenfelét (New York Jets 12-0). A shutout győzelmeket figyelembe véve a Saints a második legnagyobb különbségű győzelmét könyvelhette el. A franchise rekord 42-0 (1988, Denver Broncos). A New Orleans matematikailag, még bejuthat a rájátszásba.

NFL

"" New Orleans Saints – Tampa Bay Buccaneers ""

41-0 (7-0, 17-0, 7-0, 10-0)
Drew Brees 39/26, 307 passzolt yard, 4 Touchdown átadás Josh Freeman 47/26, 279 passzolt yard, 4 Interception
Mark Ingram 90 futott yard, 1 Touchdown LeGarrette Blount 25 futott yard
Joseph Morgan 61 elkapott yard, 1 Touchdown Vincent Jackson 81 elkapott yard
Isa Abdul-Quddus 7 szerelés, 1 Interception Mark Barron 10 szerelés

""

A Denver Broncos (11-3) bebizonyította, hogy igenis komolyan kell venni, ugyanis a vasárnapi játéknapon a Baltimore Ravens (9-5) otthonában tudott nyerni. Az első 15 perc után a Broncos 3-0-ra vezetett, majd a második felvonásban 14 ponttal növelni tudta az előnyét. Érdekesség, hogy Chris Harris egy 98 yardos interception visszahordás után szerzett touchdown-t, ez franchise rekord. A korábbi csúcsot Randy Gradishar tartotta 93 yarddal (1980). A harmadik játékrészben megszerezte első pontjait a Ravens, igaz nem örülhetett Justin Tucker 45 yardos mezőnygóljának, ugyanis a Denver két TD-vel válaszolt erre.

Az utolsó negyedet 14-3-ra nyerte meg a Ravens, de a találkozó a Broncos 34-17-es sikerével ért véget. Érdekesség, hogy Joe Flacco a felvonásban egy 61 yardos TD passzt adott Dennis Pittának. A Broncos sorozatban a kilencedik mérkőzését nyerte meg, nem mellesleg Peyton Manning egy újabb rekordhoz került közelebb. A harmincöt, vagy idősebb irányítókat figyelembe véve a második legtöbb győzelmet (11) könyvelhette el egy olyan csapatban, amelyhez az előző szezont követően igazolt oda. A csúcsot Vinny Testaverde (New York Jets) és Brett Favre (Minnesota Vikings) tartja 12-12 sikerrel.

NFL

"" Baltimore Ravens – Denver Broncos ""

17-34 (0-3, 0-14, 3-14, 14-3)
Joe Flacco 40/20, 254 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception Peyton Manning 28/17, 204 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
Ray Rice 38 futott yard Knowshon Moreno 118 futott yard, 1 Touchdown
Dennis Pitta 125 elkapott yard, 2 Touchdown Eric Decker 133 elkapott yard, 1 Touchdown
Josh Bynes 13 szerelés Derek Wolfe 4 szerelés, 1 sack

A Houston Texans (12-2) egy nagyon fontos csoportrangadót nyert meg. A texasi alakulat az Indianapolis Coltsot verte meg hazai pályán, így egymás után a második alkalommal nyerte meg az AFC Déli csoportját. Az első játékrészben a Texans 10 pontos előnyre tett szert. A második felvonásban 10-10-re végeztek a csapatok. Érdekesség, hogy Bryan Braman (Texans) egy blokkolt punt utáni visszahordásból szerzett touchdown-t, ezen felül Andre Luck-nak volt egy 61 yardos TD passza T.Y. Hiltonnak. A harmadik 15 percben a Colts 4 ponttal közelebb férkőzött a hazaiakhoz. A negyedik negyedben Shayne Graham-nek két sikeres field goal kísérlete volt, így a Houston 29-17-re nyerte meg a rangadót. A mérkőzésen 17 szabálytalanság (Texans 9/69 yard, Colts 8/79) volt. A két csapat az utolsó fordulóban is összecsap egymással.

NFL

"" Houston Texans – Indianapolis Colts ""

29-17 (10-0, 10-10, 3-7, 6-0)
Matt Schaub 31/23, 261 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Andrew Luck 27/13, 186 passzolt yard, 2 Touchdown átadás
Arian Foster 165 futott yard Vick Ballard 105 futott yard
Andre Johnson 151 elkapott yard, 1 Touchdown T.Y. Hilton 78 elkapott yard, 1 Touchdown
J.J. Watt 10 szerelés, 3 sack, 1 forced fumble Antoine Bethea 5 szerelés, 1 sack

""

A Seattle Seahawks (9-5) magabiztos győzelmet könyvelhetett el a Buffalo Bills (5-9) otthonában. A New Yorki alakulat ezúttal Kanadában játszotta a hazai mérkőzését! Az első negyed után 14-7-re vezetett a Seattle. A második felvonás első tíz percében a Seattle 17 egységet szerzett, így a vendégek 31-7-re módosították az állást. A Bills a negyed végére felzárkózott 31-17-re. A második félidőben a Seahawks esélyt sem adott az ellenfelének. A harmadik 15 percet 16, míg a negyediket 3 ponttal nyerte meg a Seattle, így 50-17-re győzedelmeskedett a Rogers Centreben. A találkozó legjobbja Russell Wilson volt, aki 205 passzolt yarddal, egy touchdown átadással, 92 futott yarddal és három TD futással fejezte be az összecsapást! Érdekesség, hogy a Seahawks az előző két mérkőzésén 108 pontot szerzett, ez a harmadik legtöbb az NFL történelmében. A rekordot a Los Angeles Rams tartja. Az 1950-es idényben a Rams 135 pontot szerzett egymás után két találkozón.

NFL

"" Buffalo Bills – Seattle Seahawks ""

17-50 (7-14, 10-17, 0-16, 0-3)
Ryan Fitzpatrick 38/21, 217 passzolt yard, 1 Touchdown átadás, 2 Interception Russell Wilson 23/14, 205 passzolt yard, 1 Touchdown átadás
C.J. Spiller 103 futott yard, 1 Touchdown Marshawn Lynch 113 futott yard, 1 Touchdown
Stevie Johnson 115 elkapott yard, 1 Touchdown Sidney Rice 76 elkapott yard
Kelvin Sheppard 7 szerelés, 1 sack Chris Clemons 5 szerelés, 2.5 sack, 1 forced fumble

A Detroit Lions (4-10) egy pocsék formában lévő és rossz teljesítményt nyújtó Arizona Cardinals-tól (5-9) szenvedett vereséget. Az első 15 percben egyik alakulat sem szerzett pontokat, majd a második negyedet 21-7-re nyerte meg a Cardinals. A felvonás utolsó percében Rashad Johnson egy 53 yardos interception visszahordás után ünnepelhetett touchdown-t. A harmadik játékrészben Jay Feely-nek (Cardinals) és Jason Hansonnak (Lions) is volt egy-egy sikeres mezőnygól kísérlete.

A negyedik negyedben az Arizona 14 egységet vert a Lions-ra, így meglepően simán 38-10-re nyerte meg a mérkőzést, nem mellesleg megszakította a kilenc találkozóból álló nyeretlenségi sorozatát. Érdekesség, hogy a játékrészben Greg Toler-nek volt egy 102 yardos interception visszahordásból elért TD-je. Érdemes foglalkozni a Detroit elkapójával, Calvin Johnsonnal, aki az NFL történelmében az első olyan játékos lett, aki egymás után két szezonban is 1600 elkapott yard fölé jutott. Johnsonnak két mérkőzése van arra, hogy 182 yardot szerezzen még és ezzel beállítsa a legendás Jerry Rice egy szezonban elért legtöbb elkapott yard rekordját (1995-ö szezon, 1848 yard).

NFL

"" Arizona Cardinals – Detroit Lions ""

38-10 (0-0, 21-7, 3-3, 14-0)
Ryan Lindley 21/14, 104 passzolt yard, 1 Interception Matthew Stafford 50/24, 246 passzolt yard, 3 Interception
Beanie Wells 67 futott yard, 3 Touchdown Mikel Leshoure 55 futott yard, 1 Touchdown
Michael Floyd 37 elkapott yard Calvin Johnson 121 elkapott yard
Calais Campbell 8 szerelés, 1 sack Stephen Tulloch 10 szerelés

A Carolina Panthers (5-9) egymás után a második találkozóját nyerte meg. Az Észak-Karolinai alakulat a San Diego Chargers (5-9) otthonában tudott győzedelmeskedni. Érdekesség, hogy a Panthers utoljára tavaly decemberben tudott egymás után két találkozót megnyerni. A Panthers az első negyedben 21 pontot ért el, míg a hazaiak még pontot sem szereztek. A vendégek a második felvonásban három, míg a harmadikban hét egységgel növelték az előnyüket. A negyedik játékrészben Philip Rivers egy 9 yardos touchdown passzt adott Antonio Gates-nek, így a Chargers elkerülte a shutoutot, igaz a 2003-as szezon után zár ismét negatív mérleggel. Egyes hírek szerint a San Diego vezetőedzője, Norv Turner már elkönyvelte azt, hogy a szezon végén elbocsátják őt. A tréner mellett a csapat vezérigazgatója, A.J. Smith is elveszítheti az állását.

NFL

"" San Diego Chargers – Carolina Panthers ""

7-31 (0-21, 0-3, 0-7, 7-0)
Philip Rivers 23/16, 121 passzolt yard, 1 Touchdown átadás Cam Newton 33/19, 231 passzolt yard, 2 Touchdown átadás
Curtis Brinkley 42 futott yard DeAngelo Williams 93 futott yard
Malcom Floyd 39 elkapott yard Steve Smith 57 elkapott yard, 1 Touchdown
Takeo Spikes 10 szerelés Greg Hardy 5 szerelés, 2 sack, 1 forced fumble

""

A játéknap egyik legnagyobb rangadóján a Dallas Cowboys (8-6) a Pittsburgh Steelers-t (7-7) látta vendégül. Az első negyedben a Dallas Dan Bailey 50 yardos mezőnygóljával megszerezte a vezetést. A második 15 percben kiegyenlített a Steelers. Mivel a harmadik és a negyedik felvonásban is 7-7-re végeztek a csapatok, így a rendes játékidő után 24-24 állt az eredményjelzőn, vagyis következhetett a hosszabbítás. A pénzfeldobást a Steelers nyerte meg, de nem sokáig örülhettek a vendégek, ugyanis Ben Roethlisberger eladta a labdát. Az irányító pocsék passzát Brandon Carr fülelte le, nem mellesleg a Pittsburgh egy yardos vonaláig vitte vissza a játékszert. Egy térdelés után jöhetett Dan Bailey, aki 21 yardról könnyedén berúgta a mezőnygól kísérletét, így a Cowboys 27-24-re nyerte meg a találkozót. Érdekesség, hogy az NFC Keleti csoportjában a Redskins, a Giants és a Cowboys is 8-6-os mérleggel áll!

NFL

"" Dallas Cowboys – Pittsburgh Steelers ""

27-24 (3-0, 7-10, 7-7, 7-7, 3-0) – hosszabbításban
Tony Romo 42/30, 341 passzolt yard, 2 Touchdown átadás Ben Roethlisberger 40/24, 339 passzolt yard, 2 Touchdown átadás, 1 Interception
DeMarco Murray 81 futott yard, 1 Touchdown Jonathan Dwyer 22 futott yard, 1 Touchdown
Miles Austin 79 elkapott yard Heath Miller 92 elkapott yard, 1 Touchdown
Anthony Spencer 4 szerelés, 1.5 sack Lawrence Timmons 6 szerelés, 1 sack

Az Oakland Raiders (4-10) Kansas City Chiefs (2-12) mérkőzésen a hazai csapat rúgója, Sebastian Janikowski volt a nyerőember. A harmincnégy esztendős játékos 20, 50, 57, 30 és 41 yardról is berúgta a mezőnygól kísérletét, így az Okaland 15-0-re nyerte meg a találkozót és fennállása során másodszor nullázta le a Chiefst. A Raiders 2002-ben 24-0-ra verte meg a Kansas City-t, amely utoljára 2010. december 12-én nem tudott pontokat szerezni egy mérkőzésen, akkor a San Diego Chargers tartotta nulla egységen a támadókat. Fontos megemlíteni, hogy a vasárnapi mérkőzésen a Kansas City egyik legjobb játékosa, Dwayne Bowe bordasérülés miatt nem játszhatott, sőt mi több az elkapó a 2012-es szezonban már nem léphet pályára.

NFL

"" Oakland Raiders – Kansas City Chiefs ""

15-0 (3-0, 6-0, 3-0, 3-0)
Carson Palmer 29/18, 182 passzolt yard Brady Quinn 32/18, 136 passzolt yard, 1 Interception
Darren McFadden 110 futott yard Jamaal Charles 10 futott yard
Rod Streater 62 elkapott yard Dexter McCluster 59 elkapott yard
Philip Wheeler 7 szerelés, 1 sack Eric Berry 11 szerelés

A San Francisco 49ers (10-3-1) a New England Patriots (10-4) idegenbeli legyőzésével biztosította be a helyét a rájátszásban. Az összecsapás első negyedében csak a 49ers szerzett pontokat, igaz a touchdown-t Tom Brady egykori kedvenc célpontja, Randy Moss jegyezte. A második 15 perc után a vendégek már 17-3-ra vezettek. A Patriots a harmadik negyed ötödik percében két touchdown-t engedett a 49ersnek. Előbb Frank Gore egy 3 yardos fumble visszahordás után szerzett TD-ét, majd 17 másodperccel később Colin Kaepernick egy 27 yardos hatpontos passzt adott Michael Crabtreenek. A játékrész végén Danny Woodhead futott TD-jével a New England feljött 31-10-re.

A negyedik felvonás első felében a Pats megcsinálta a lehetetlent, azaz kiegyenlített, még Tom Brady-nek is volt egy futott touchdown-ja. A ”Hazafiak” győzelemről szült álmait előbb Crabtree, majd David Akers zúzta össze (41-31). Harmincnyolc másodperccel a találkozó vége előtt Stephen Gostkowski 41 yardos mezőnygóljával a Patriots 41-34-re módosította az állást, majd a hazaiak megpróbálkoztak egy onside kickkel, de nem jött be ez a húzás, így a San Francisco megnyerte a Super Bowl-nak beillő csatát. Érdekesség, hogy megszakadt a Patriots decemberi hazai veretlensége, amely sorozatban 20 sikerrel megvívott mérkőzést foglalt magában.